Šta kažu profesori?!

što profesorski, što djački
User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Šta kažu profesori?!

Post by Stefann » 18 Jan 2010, 13:46

Ja sam još u drugom razredu osnovne škole čvrsto odlučio da upišem studije biologije, a tada još nisam imao predmet biologiju u školi. :? U petom i šestom razredu sam imao lošu profesoricu koja nije htela ni da mi kaže kada je takmičenje. :evil: U sedmom i osmom razredu sam imao dobru profesoricu. Bila je najstroža u školi, ali je volela đake zainteresovane za biologiju. Tada nas je spremala za takmičenje. A u srednjoj školi sam imao profesoricu koja ima fan klub kao Eros Ramacoti! :lol: Na njenim časovima nikada nije bilo dosadno, a i nikada nisam imo problema sa odgovaranjima. Bila je dosta stroga što se ocenjivanja tiče... niko nije imao jedinicu zaključenu, ali mali broj je imao četvorke i petice. Meni bi obično postavila jedno kratko pitanje i rekla: "Dobro... vidim da znaš, evo tebi petica, pa da ne gubim vreme koje nemam..." :)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

User avatar
nadalina
prolaznik
Posts: 10
Joined: 30 Sep 2009, 20:15
Contact:

Re: Šta kažu profesori?!

Post by nadalina » 21 Jan 2010, 17:13

Kraljica :!:
Originalna je ,samo koliko "pohvatate" od gradiva :?:

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Šta kažu profesori?!

Post by Stefann » 21 Jan 2010, 18:23

Sve lepo piše u udžbeniku, tako da to nije baš bio neki problem. ;) Doduše, kada hoće da smiri učenike kaže: "Ovo nemate u knjizi ovako objašnjeno, pa ćutite i pišite". Onda uzme neki papir i počne da diktira. A kod kuće je uzela udžbenik i doslovno prepisala na papir lekciju. :lol: Tako da je trik izuzetno "palio" prvi čas, dok je drugi... već bilo smešno. Doduše, nije shvatila da su svi učenici ukapirali da je to identično sa udžbeničkim tekstom, pa je nastavila sa "svojim" lekcijama do mature! :lol: :lol: :lol:
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

La Reine Soleil
prolaznik
Posts: 10
Joined: 01 Jun 2009, 15:44

Re: Šta kažu profesori?!

Post by La Reine Soleil » 09 Feb 2010, 21:51

Gimnazija mi je prepuna zanimljivih likova ali moja matematičarka sve nadmašuje... 8-) Ima i fan grupu koja broji skoro 500 članova za sada. Slike, klipovi, o biserima da ne govorim. Izdvojiću samo nebitan dio njenih citata:
* Ti ne umiješ pismeno da pišeš! Štampaješ pisana slova!
* Što se smiješ?! -Ne smijem se... -Ne, nego sunčaš zube!
* Ova kiša je opasna. Da vam nije tijeh trupova glave bi vam po vodi plivale!
* Jeste vas dvije brat i sestra rođeni? :roll:
* Trifunovićka, kako se ti bješe prezivaš? (NE, nije u pitanju profesorica Trifunović sa ovog foruma! :lol: )
* Vama se ne diže kad ja ulazim? ( :oops: izvinjavam se zbog prenesenog značenja... )
* Pod "e" a ne pod "f"! Slabo čuješ, idi kod zubara! :lol:
* Iscijedi tu kredu dobro!

A evo i linka: http://www.facebook.com/group.php?gid=37202137722 (Kad se učita grupa, kliknite na "diskusije" i tu su vam biseri :D )

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Šta kažu profesori?!

Post by Stefann » 09 Feb 2010, 23:36

La Reine Soleil wrote: Vama se ne diže kad ja ulazim? ( :oops: izvinjavam se zbog prenesenog značenja... )
Isti biser je imala i profesorica nemačkog u mojoj gimnaziji! A profesorica ima 27-28 godina i uvećane usne i grudi (silikonom naravno)!!! :lol: :lol: :lol: A bilo je još sličnih bisera dotične profesorice! :roll: Meni nije predavala pošto nisam učio nemački, ali to su bili dosta prepričavani biseri. :?

PS. Znam da nije za ovakve sajtove i forume, ali čisto da se vidi da i takve "biserke" postoje po školama! :roll:
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Šta kažu profesori?!

Post by tsnena » 10 Feb 2010, 13:43

Meni ovo liči na crni humor :lol:

Mislim, znam da postoje i takvi profesori i znam da se oni više pamte/vole (?) nego oni koji su radili savesno i dobro!

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Šta kažu profesori?!

Post by Stefann » 10 Feb 2010, 14:28

Mislim da učenicima i studentima u sećanju najduže ostanu profesori koji imaju puno bisera, koji rade protiv zakona kao i oni najbolji. Nekako uvek ljudi koji su normalni/prosečni ostaju manje zapaženi. To nije samo tako u prosveti, već u svakom poslu i delatnosti. Osim možda kriminala - tu je bolje da te što manje znaju i pamte, a da što više love uzmeš. Doduše na taj način i pojedini profesori na fakultetu (manje je mislim izraženo u srednjim i osnovnim školama) pokušavaju da se provuku i da zaobiđu žalbe i tužbe. Recimo, lošim studentima podele šestice, a onim najboljim ne daju uvid u testove, prete nekim uticajima i slično. :evil: A usto dodaju da ne bi ostali profesori fakulteta voleli da pročitaju u novinama kako se spominje u lošem kontekstu fakultet u kome i oni rade. I tako... da ne bi bili oštećeni i na svim ostalim predmetima, najbolji studenti ćute (jer jedino oni i imaju šta da izgube)... a neko uzme pare na osnovu toga što naprave takvu atmosferu da niko u generaciji ne dobije desetku. Pa ko plati ili ima dobre veze - dobije desetku. Naravno, onima koji imaju dovoljno bodova za desetku - skinu koji bod, a ne daju nikakvo objašnjenje... :evil: E takvi profesori će mi definitivno ostati najduže u sećanju (po principu pamti pa vrati, a ja uvek vratim višestruku, odnosno sa kamatama)! :twisted:
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

dule9407
Posts: 2
Joined: 30 Mar 2011, 13:02

Re: Šta kažu profesori?!

Post by dule9407 » 30 Mar 2011, 13:13

"Ma samo ti je jedno od ovih tačno u celom zadatku, daću ti 5 negativnih bodova."
"Ali profesorka, taj zadatak nosi 4."
"Aha, onda 6."

User avatar
daca93
zainteresovan korisnik
Posts: 51
Joined: 20 Jan 2012, 20:19

Re: Šta kažu profesori?!

Post by daca93 » 21 Jan 2012, 23:53

Evo par, ne znam da li su to biseri ili neznanje srpskog jezika i gramatike.
Inače, u pitanju je prof. geografije :)

Rečnik :
Ispretumbati -> Ispretunmbati
Profesor -> Prosor
Možeš zapamtiti -> Mož zapamtiti
Posle raspusta -> Posle raspuća
Los Anđeles -> Los AnđelOs
Mislio -> Mislo
Najveće -> Najvećije
Cunami PROMENU lice zemlje

* Moldavija je bila u sklopu sa Rumunijom i odmah se odvojila od Rusije...
* Koji je glavni grad Moskve?
* Jao znaš šta ti je dvojka? Dvojka ti je socijala, to kao kad vidiš čoveka na ulici sa ispruženom rukom i traži milostinju...
* Kad odete u neko zabito selo pa vam kažu da imate domen za 0,64...
* To je rano proleće, početak leta.
* Mogu biti razne oblike imati.
* Nemate to u knjiŽi.
* Jovan Cvijić je obišao celo Balkansko poluostrvo peške na magarcu xD
* Tržište... TrRrRrrRRr...žište

Ima i ona grupu na fejsbuku, kao i fan page.

Sem nje, tu je i prof. nemačkog, koja nema bisere, već odvale. Rekla nam je da joj je dosadno, 27 godina predaje jedno isto. :D Volim njene časove iako ništa ne naučim, iovako mi nemački jezik nije bitan.

* Ne možeš biti frajerčina ako njačeš na keca.
* Pogledajte na Vanjitis žargonu kako se piše deca : Hinder. To je hindunemački.
* E ljudi i ja sam se porađala 3 x, a moj muž nije hteo ni jednom.
* Obriši tablu redar da te ja ne bih obrisala iz dnevnika.
* Ko se sada najbolje pokaže, najlepši će mu se barjak vioriti na svadbi.
* Za čitanje ćeš dobiti samo papirić od žvake.
* Čim neko progovori ili trepne - sedi sam.
* Ko da sam prozvala muzejsku skulpturu.
* Učenik : Na tabli da pišem?
- Možeš i pored.
* Čas je počeo, ko hoće da priča sedeće na ormanu.
* M... pada ti perut na njenu svesku.
* K... fehlt, ima Boga!
* A trepavice, namažeš jastuk i samo umočiš?
* Zevaj u sebi prostak.
* U* nam je došla u nevidljivom obliku, molim te, počni da recituješ pesmu od nazad.
* Dok ne zvoni, pravimo se normalni.
* Kad hoćete da pitate neke gluposti podignite levu ruku.
* To J... baš si faca, to volim kad neko ima svoje oće.
* Ajde K... uzmi papir i piši, a kad ti bude rođendan kupićemo ti svesku.
http://www.youtube.com/watch?v=eQWG8BVe ... ture=share
If you’re sexy and you know it put your hands up in the air!

Image

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Šta kažu profesori?!

Post by tsnena » 22 Jan 2012, 19:57

slatko si me nasmejala, mada... tužno je imati TAKE kolege! :evil:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests