Razlike između difuzije i osmoze konkretno

građa, hromozomi,jedro, metabolizam, organele, ćelijski ciklus...
Post Reply
rakicmarko
prolaznik
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2015, 21:50

Razlike između difuzije i osmoze konkretno

Post by rakicmarko » 31 Jan 2016, 14:28

Znamo osobine difuzije i osmoze, ali koja je konkretna razlika između njih 2? Moja profesorka je rekla difuzija se odnosi na gasove a osmoza na vodu. Sad vidim na internetu nesto (sto mi nije kristalno jasno) kako je difuzija regulacija koncentracije rastvora premešatanjem rastvorene supstance, a osmoza rastvaračom, ali nailazim da i membrana tj njena polupropustivljost ima neku ulogu. Moze li neko to lepo i konkretno da objasni? :D :D
Last edited by rakicmarko on 31 Jan 2016, 17:10, edited 1 time in total.

rakicmarko
prolaznik
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2015, 21:50

Re: Razlike između difuzije i osmoze konkretno

Post by rakicmarko » 31 Jan 2016, 17:10

Još nešto: pohvaljujem jako tekst o citoskeletu na bionet školi!!! Dali ste sažet ali jedini jasan i konkretan opis uloga one 3 komponente citoskeleta, mnogo je bolje objašnjeno u odnosu na zavodovu i logosovu knjigu (I godina gimnazije, matematički smer) :D :D :D Svaka čast autori! :)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Razlike između difuzije i osmoze konkretno

Post by tsnena » 31 Jan 2016, 20:02

rakicmarko wrote:Znamo osobine difuzije i osmoze, ali koja je konkretna razlika između njih 2? Moja profesorka je rekla difuzija se odnosi na gasove a osmoza na vodu. Sad vidim na internetu nesto (sto mi nije kristalno jasno) kako je difuzija regulacija koncentracije rastvora premešatanjem rastvorene supstance, a osmoza rastvaračom, ali nailazim da i membrana tj njena polupropustivljost ima neku ulogu. Moze li neko to lepo i konkretno da objasni? :D :D
Evo u Bionet školi http://www.bionet-skola.com/w/Difuzija_ ... u_membranu odnos između difuzije, osmoze i olakšane difuzije

Ako ne pomogne ovaj tekst, piši... :D

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Razlike između difuzije i osmoze konkretno

Post by tsnena » 31 Jan 2016, 20:03

rakicmarko wrote:Još nešto: pohvaljujem jako tekst o citoskeletu na bionet školi!!! Dali ste sažet ali jedini jasan i konkretan opis uloga one 3 komponente citoskeleta, mnogo je bolje objašnjeno u odnosu na zavodovu i logosovu knjigu (I godina gimnazije, matematički smer) :D :D :D Svaka čast autori! :)
Hvala, zato postoji Bionet škola :D

rakicmarko
prolaznik
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2015, 21:50

Re: Razlike između difuzije i osmoze konkretno

Post by rakicmarko » 09 Feb 2016, 11:01

Uh zaboravih tu da tražim.. :oops:
Hvala Vam puno, jasno je sada :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests