Barselona

postavi svoj putopis
Post Reply
User avatar
*marina*
korisnik
Posts: 24
Joined: 09 Dec 2007, 11:08

Barselona

Post by *marina* » 19 Jan 2008, 19:12

Izuzetno zanimljiv grad....Sjajna arhitektura, uredjenost samo grada, raskrsnice...:)
Bili smo na ekskurziji u mestu pored - Lloret de Maru, fantasticnom letovalistu u kom nasuprot Barseloni, svakog dana mozete izaci i provoditi se tako da zaboravite koji je dan uopste, dok je Barna posle 22h radnim danima pusta. Veoma je retko da se vidi da neko ode na piće u toku nedelje...oni tada samo rade, rade i rade... Odusevio me je njhov taksi koji na samomm vozilu ima ispisano kojim danima vozi, koliko kosta :) Ali problem je bio oko pocetnih slova dana u nedelji zbog stalne borbe katalonskog i onog spanskog koji mi poznajemo. Pa su morali znatno da se prilagode, jer se dani su nedelji skroz drugacije kazu :)

O Gaudiju i Magicnoj fontani necu ni da pricam :)
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Barselona

Post by tsnena » 19 Jan 2008, 19:24

marina, hvala ti što me podseti na prelepu Barselonu i nestvarnog Gaudija. Prva fotografija je nedovršeno Gudijevo delo, Sagrada familija, koju su Japanci pokušali da završe ali to nije isto kao što je on radio. :roll:

Gde ste još bili na ekskurziji? Pretpostavljam da je to sada popularna trasa: Italija, Azurna obala, Španija...

User avatar
*marina*
korisnik
Posts: 24
Joined: 09 Dec 2007, 11:08

Re: Barselona

Post by *marina* » 19 Jan 2008, 21:34

Sagrada Familia je jedno fenomenalno delo, steta sto je Gaudi ne dovrsava :(

Da, to je to putovanja.. Bili smo dve noci u Italiji ( Lido di Jesolo) , jedna noc kad se ide za Spaniju, jedna u povratku, zatim smo obilazili Monte Karlo, bili u Lloretu nedelju dana, pa ona obilazili Nicu, Kan, Veneciju i Veronu, i onda kuciiiiiiiiii :((((

Te godine kad sam ja isla bila je oooogromna navala, islo je oko 300 ljudi i organizacija je bila jako losa...
Ali u svakom slucaju, videla sam fenomenalne stvari :))))))

Rade
zainteresovan korisnik
Posts: 27
Joined: 02 Dec 2011, 16:29

Re: Barselona

Post by Rade » 17 Jul 2012, 23:36

Slazem se u potpunosti sa svim prethodnim sto ste rekli I ja sam isao na matursku ekskurziju i oduševio sam se.Da mogu uvjek bi tamo ponovo otisao .MONAKO JE PRELIJEP ,BARSELONA .....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests