Koje filmove volite?

koje (ne) preporučuješ
User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Koje filmove volite?

Post by vim » 09 Jan 2008, 16:38

Ja uglavnom volim komedije i strane i domace. Volim vecinu filmova od Svarcenegera koji mi je omiljeni glumac. Takodje volim i romanticne filmove kao i romanticne komedije. A i stare domace filmove i serije. ;)
Najvise volim dokumentarne filmove bilo o kojoj oblasti da je rijec, ali preferiram one koji se bave prirodnim naukama uglavnom kao National Geographic. Iako mi nisu losi ni istorijski dokumentarci. Crtanih filmova nisam ljubitelj, ali bio sam kad sam bio mali. :oops: A vi?

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Koje filmove volite?

Post by coccinella » 09 Jan 2008, 18:14

ja i nisam neki filmofil. ustvari ne volim nista gde se sedi duze od dva sata. uvek sam za neku varijantu u prirodi. zato i nemam neko znanje iz oblasti filmova.
moj omiljeni film je Hannibal, i to ne zbog brutalnih scena, vec zbog savrsene psihologije, price i glume Antony Hopkins-a.
od dokumentaraca vise mi "leze" BBc-jevi nego nacionalne geografije, verovatno zbog David Attenborough-a i nacina na koji on prezentuje pricu. oni su mi dosta strucniji :D

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by tsnena » 09 Jan 2008, 18:38

Obožavam filmove, samo što nemam previše vremena da ih gledam. Osim kaubojskih i akcionih volim sve ostale filmove, pa čak i crtaće. pamtim Duška Dugouška u ''izvođenju'' neprevaziđenog Zijaha Sokolovića (mlađi ga znaju iz serije ''Ljubav, navika, panika'' gde igra pacijenta/ludog komšiju). To je trebalo gledati i slušati! :D Diznijevi crtaći su mi dragi pa ih i dan danas više volim da gledam, nego npr. neki domaći film koji pretenduje da bude originalan i kaže nešto mnogo pametno.

Vrh vrhova za mene su Kusturičini filmovi zato što svaka scena u filmu priča priču. Takve filmove volim, kada posle odgledanog filma danima se prisećam scena i slika. Takav je i ''Lovac na jelene'', ''Kum I i II''...no ja sam za vas metuzalem pa i filmovi su mi takvi :roll:

Od novijih filmova? pa najpre romantične komedije u kojima glumi Hju Grant ili Robin Vilijams, a najlepše je gde su obojica kao npr. ''Devet meseci''.

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by vim » 11 Jan 2008, 13:39

A sta mislite o domacim klasicima? Posto sam i ja polumetuzalem sjecam se tih nekih domacih filmova iz devedesetih i kraja osamdesetih. :D

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by tsnena » 11 Jan 2008, 15:01

vim wrote:A sta mislite o domacim klasicima? Posto sam i ja polumetuzalem sjecam se tih nekih domacih filmova iz devedesetih i kraja osamdesetih. :D
Iz tog perioda, pored Kusturice, jedino vredno je ''Mi nismo anđeli'', prvi deo, dok se ostalih filmova nešto ne sećam! 'Ajd me podseti na neki film iz tog perioda :P

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by vim » 11 Jan 2008, 17:58

Pa na primjer Zikina dinastija i Tesna koza. A tu su i klasici kao Maratonci i Ko to tamo peva. I uopste vecina filmova sa legendarnim Batom zivoinovicem, Ljubisom Samardzicem, Milenom Dravic i Draganom Nikolicem.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by tsnena » 11 Jan 2008, 18:45

Uhhh, zaboravila sam Maratonce i Ko to tamo peva. Da, to su dobri filmovi. Imam ih i na CD pa volim da ih s' vremena na vreme pogledam, (doduše sve ređe i ređe imam vremena). Tesna koža I je simpatična, a ostalo mi se ne dopada.
meni su legendarni Seka Sablić, Bata Stojković, Zoran Radmilović, Pavle Vujisić ... to su zaista glumačke legende. :!:

magnolija
zainteresovan korisnik
Posts: 26
Joined: 11 Dec 2007, 17:54

Re: Koje filmove volite?

Post by magnolija » 29 Jul 2008, 17:46

Skoro sam na TV gledala film o Eliotu Nesu koga glumi K. Kostner i mnogo mi se dopao. Da li je neko gledao taj film?

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Koje filmove volite?

Post by tsnena » 30 Jul 2008, 09:46

Gledala sam taj film, ali dosta davno. Odlican je film. Secam se da je na mene poseban utisak ostavio Robert de Niro, doduse u epizodnoj ulozi kao Aj Kapone, ali brilijantan kao i uvek.

milan.bgd
prolaznik
Posts: 7
Joined: 24 Jul 2008, 11:33

Re: Koje filmove volite?

Post by milan.bgd » 31 Jul 2008, 22:13

Nisam nešto veliki filmofil, pošto nemam vremena za gledanje filmova. Više volim serije ( "Broj3vi" , naši klasici, nešto sa Foxlife kanala...) i, naravno, crtane filmove: od "Toma i Džerija" , preko Diznija,pa sve do Barta, Homera & com. ). Ono što bih mogao da izdvojim od filmova, pored naših starih (ovi novi mi se i ne sviđaju), jeste ''300:Bitka kod Termopila'' , ''Izgubljeni u prevodu'' , ''Dnevnik jedne gejše'' , ''Stradanje Isusovo" ... :geek:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests