Kucni ljubimci

neobavezni razgovori
User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Kucni ljubimci

Post by coccinella » 11 Jan 2008, 18:14

kornjaca moga brata je narasla velika za nekih 9 meseci otprilike, ali je i dalje rasla posle toga.
moze da se drzi kornjaca i u malom akvarijumu, ali ona tada sigurno nece biti sretna. svakoj zivotinji treba pruziti optimalne uslove za zivot i sretan zivot. one nisu nasi ljubimci zbog ukrasa. da se ja pitam, ja bih zakonom zabranila prodaju plasticnih tacni sa palmicom.

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 11 Jan 2008, 18:41

Mozda je to neka druga vrsta. Ova kornjaca je bila mala kao ove na slici. Ja sam cuo da im treba 10 godina da narastu. Vjerovatno zavisi i od vrste, ali jedno je sigurno a to da im treba puno vode i sunca.

w3x
korisnik
Posts: 22
Joined: 11 Dec 2007, 14:33

Re: Kucni ljubimci

Post by w3x » 14 Jan 2008, 04:17

Mi u školi imamo kornjaču koja se zove Milica. Evo i dve Micine slike:

Image

Image

Inače, ja sam imao kornjaču pre par godina, možda 4-5 meseci, ali ne znam šta joj se dogodilo i to neću nikada sebi oprostiti. Stavili smo njenu posudu na prozor, a i ona je bila u njoj. Nedugo potom nje nije bilo. Pošto živim u prizemlju, i dvorište mi je puno gradskih mačaka, pretpostavljam da je jedna pokušala da pojede kornjaču. Nikada više neću imati kućnog ljubimca. Osećam se tako..strašno, kao da sam je ja lično ubio. Nezamislivo. :cry:

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Kucni ljubimci

Post by coccinella » 19 Jan 2008, 14:45

bas je lepa milica. :D po terarijumu i njegovoj higijeni cini mi se da je lepo cuvate :d

ja sam bila nepravedna jer nisam predstavila saru, sirijskog hrcka kog sam dobila od sestrica i sestricine za rodjendan :)
evo jos par slika sare, misonje, i akvarijuma.
ponekad se zezam da zivim u zoloskom vrtu, jer u stanu od 24kvadrata zivimo nas dvoje(ljudi :D), mis, hrcak, dva akvarijuma sa ribama i jedan mini akvarijum od 10 l sa "bambusom". jedno vreme sam cuvala i kanadsku vevericu, bila je kod mene 3 nedelje. e to je bilo veselo :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by tsnena » 19 Jan 2008, 18:31

Moja deca su sve dok nisu dobila kuče, gajila po kući sve i svašta pa taj spisak veoma podseća na coccinellin: ribice, papagaji, hrčak, zec (patuljast i običan) pa čak jedno veoma kratko vrme i kišna glista! :roll:
Sada imamo jednog potpuno šašavog mešanca koji je velika maza i odličan čuvar
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Kucni ljubimci

Post by coccinella » 03 Mar 2008, 23:54

Image

snimak hrcka Sare
koja spava van svoje kucice, obratite paznju na poze i na ruku koju je ispruzila na staklo
budi se tek na karju snimka
blesavi hrcak

p.s.
evo i direktnog linka http://s23.photobucket.com/albums/b384/ ... spanko.flv

anazr
Posts: 3
Joined: 06 Jan 2011, 18:42

Re: Kucni ljubimci

Post by anazr » 31 Jan 2013, 20:37

Mi imamo kucu koju smo usvojili iz azila, i zovemo je Jula https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 5022_n.jpg
A decko i ja trenutno planiramo kod njega u kuci gde cemo da napravimo terarijum za bradatu agamu koju uzimamo za mesec- dva, cim stigne saljem slike :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests