Kucni ljubimci

neobavezni razgovori
User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Kucni ljubimci

Post by vim » 06 Jan 2008, 21:29

Vidio sam sajt o misevima. Bas me je odusevio. Ja volim te male zivotinje.

Najomiljenije su mi kornjace pa evo nesto o njima



Image

:P

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by tsnena » 07 Jan 2008, 14:03

Uf, kako su lepe! Imaš kornjače? Mogao bi nešto o njima da napišeš, kako se hrane, šta im je sve potrebno...Naravno, ako ti to ne predstavlja problem :|

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 07 Jan 2008, 17:12

Pa nemam trenutno jer sam u inostranstvu(privremeno), ali planiram da ih kupim kad se vratim kuci za nekoliko mjeseci. Zainteresovao sam se za njih tako sto ih je drzala jedna moja prijateljica i iako sam plasljiv da diram zive zivotinje zadivio sam se kornjacama posto nisu agresivne a i lijepe su kao sto kazete :P . Medjutim, ta prijateljica nije imala sva znanja u vezi gajenja kornjaca i tokom zime je doslo do smeksavanja oklopa. Otisla je u prodavnicu kucnih ljubimaca i oni su takodje bili nestrucni i dali su joj neke vitamine. Na zalost, ti vitamini nisu pomogli i kornjaca je uginula. Kako sam saznao kasnije, nije jela nista nekoliko mjeseci i moguce da je to jedan od uzroka. Kasnije sam citao da je osnovni uzrok i gubljenja apetita i omeksavanja oklopa nedostatak sunceve svjetlosti sto se desava pogotovo zimi. Zasto ovo pisem. Zato sto je ovo jedna od najcescih bolesti kornjaca i ja sakupljam informacije prije nego sto kupim kornjace tako da kad nabavim kornjace one imaju optimalne uslove za zivot. Na zalost nema puno tih informacija na internetu. Sto se tice toga sto ste napisali da napisem nesto o tome kako se hrane i koji im uslovi trebaju to sve imate u mom gornjem postu iznad vaseg. Samo kliknete na slova iznad slike, ako vec niste i otvorice vam se sajt sa detaljnim objasnjenjima o uzgajanju kornjaca. Ako slucajno negdje nadjete link za pravljenje akvarijuma za kornjace bio bih zahvalan da mi ga proslijedite. Eto toliko za sada. 8-)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by tsnena » 07 Jan 2008, 17:49

Da, pogledala sam taj tekst za Životinjskog carstva (na tom sajtu je jedna od mojih prvih školica biologije na internetu tzv. Bioskolos), a mislila sam da ti nešto iz ličnog iskustva napišeš.

Pogledaj ovo:
http://kornjace.hr/
http://forum.krstarica.com/showthread.p ... 317&page=5

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 07 Jan 2008, 18:05

Odlican sajt. Imaju sve osnovne stvari za akvarijum i kako treba da izgleda i velicina. Hvala puno.

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Kucni ljubimci

Post by coccinella » 08 Jan 2008, 20:23

drago mi je ti se svidja misonja :)
evo jednog snimka misonje, on je prava maza http://s23.photobucket.com/albums/b384/ ... 6dec07.flv

inace kornjace su divne zivotinjice. porblem je sto je vecina ljudi neupucena, tj misli da im je dovoljna plasticna cinija sa palmicom i crvici. taj hrvatski forum kornjace.net je fenomenalan, ima sve potrebne informacije.
ja sam jednom prijatelju cuvala kornjacu nekoliko meseci, pa sam i sama upucena u njihove potrebe. kasnije sam tog drugara malko edukovala i kornjaca je porasla velika velika i zdrava :D i dobila je veliki kavarijum od 100 litara i uv svetlo i grejac i odgovarajucu ishranu.

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 10 Jan 2008, 00:37

Kako Misonja sad? Je li sam ili ima druga? :P I posto imas iskustva sa kornjacama, je li bolje da su same ili dvije ili da ih je vise? :?: 8-)

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 11 Jan 2008, 13:41

Ocekujem odgovor! :D

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Kucni ljubimci

Post by coccinella » 11 Jan 2008, 16:26

evo odgovor :D malo strpljenja molim :D
misonja je muzjak, a dva muzjaka ne mogu ziveti zajedno, jedino ako su braca i ako nikada nisu razdvajani. da ima druga stalno bi se tukli i to ne bi bio nikakav zivot. a ako bih mu kupila zenku imali bih na svakih dvadesetak dana oko 12 malih miseva.
sto se tice kornjaca, one mogu ziveti u drustvu. ali ako kupis sve kornjace moras imati i veci akvarijum.
one za par meseci porastu i za jednu kornjacu je 100-150 litara optimalna kolicina vode. + mora postojati veoma dobar filter za ciscenje vode i ostale stvarcice za kornjacice. ovo pricam za crvenouhe kornjace :)
za detaljnije informacije poseti http://kornjace.hr/ i njihov forum

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Kucni ljubimci

Post by vim » 11 Jan 2008, 18:05

Nisam znao da toliko vode treba. Pa ova kornjaca o kojoj sam pricao nije vidljivo narasla za 2 godine a ti kazes za par mjeseci. Stvarno nisam ocekivao da ce trebati toliki akvarij. Pa to je kao jedna kada u kupatilu. :D U svakom slucaju hvala na odgovoru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests