Fizicka aktivnost i vjezbe

neobavezni razgovori
magnolija
zainteresovan korisnik
Posts: 26
Joined: 11 Dec 2007, 17:54

Re: Fizicka aktivnost i vjezbe

Post by magnolija » 27 Sep 2008, 15:11

Aco, ti si stvarno upravu samo što ne volim da radim fizičko :mrgreen: :oops:

jedino što volim to je da se šetam kada pada sneg ili kada je lepo vreme :roll:

User avatar
Aca1983
prolaznik
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2008, 13:08

Re: Fizicka aktivnost i vjezbe

Post by Aca1983 » 27 Sep 2008, 21:10

@Magnolija

Drago mi je da se slazes sa mnom. Samo bih jos nesto pojasnio:Nisam rekao da covek mora raditi zgibove, sklekove, trbusnjake I …Radite ono sto vam prija. Dakle, ako je to setnja, onda setajte, ako je to biciklizam-vozite bicikl, ako je … Bitno je samo da covek ne postane rob fotelje, I da shvati da od sedenja moze imati niz posledica , pocev od atrofije misica koja mlade cini “zbabosanim”, preko iskrivljene kicme koju mnogi mladi(narocito devojcice) imaju, zatim gojaznosti-globalne epidemije –da nekazem pandemije, do propadanja vida- jer sedenje obicno sa sobom implicira gledanje TV-a, rad na kompu,…, I sta ti ja znam cega jos. Ljudi moraju shvatiti da fizicka aktivnost ma kakva ona bila (evo npr. ja danas ne radih vezbe, ali sam zato sebi spremio tj. Izcepao 4 metra drva za ogrev I eto mi vezbe) utice korisno na organizam, a indirektno I na navike coveka.
Zivim luceci serotonin-Sreca-sreca-radost-uzivancija.

Crazy little sister
zainteresovan korisnik
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2008, 16:31

Re: Fizicka aktivnost i vjezbe

Post by Crazy little sister » 29 Sep 2008, 07:43

Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju :D vim, dobra ti je ideja za forum, pogotovo što danas sve više raste broj mladih pušača (a o alkoholisanju da i ne pričam), a sve je manje njih prisutno na sportu. Što se mog slučaja tiče, trenirala sam atletiku 12 godina, više rekreativno pošto takmičenja nikada nisam volela, ali moram priznati da je sport itekako uticao na moj pubertet i izgradnju moje ličnosti. Svakako da bi svi trebali da posvetimo barem 5-6 sati nedeljno nekoj fizičkoj aktivnosti, zavisno ko se gde pronađe.
There is a light at the end of every tunnel….just pray it’s not a train!;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests