menstrualni ciklus

neobavezni razgovori
Post Reply
andjela

menstrualni ciklus

Post by andjela » 21 Feb 2008, 18:09

s obzirom da je ovo sajt biologije mislim da bi mi mogli odgovoriti na pitanje,nisam znala gde da postavim temu pa sam je postavila ovde!
Mene zanima da li su neredovne menstruacije normalne u pocetku(prvu menstruaciju sam dobia 2.2.2007)i ne dobijam na odredjen broj dana niti mi traju svak put iste duzine,evo kako je do sad bilo(u zagradi je duzin trajanja jednog ciklusa) I koliko treba vremena da bi se ustalio-unormalizovao menst.ciklus tj.da znam na koliko dana treba da dobijem i da znam koliko mi traju! Valjda ste razumeli pitanje! (5) 25(5) 36(5) 23(5) 25(3) 25(5) 25(5) 24(5) 26(5) 22(4) 24(3) 22(3) 27(5) 24(5) 25(4) 25(4)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: menstrualni ciklus

Post by tsnena » 21 Feb 2008, 22:30

Sve što ti se dešava sa menstrualnim ciklusom meni izgleda sasvim uredu za tvoje godine. Normalno je da sve to bude neuravnoteženo da bi se za otprilike dve godine sredilo.

Normalan menstruacijski ciklus traje 28 dana što predstavlja neki idealan ciklus. Pošto jako malo žena (oko 10%) ima taj idealni ciklus od 28 dana onda se tome dodaje/oduzima 7 dana (sedam dana duže ili kraće od idealnog). Trajanje same menstruacije je obično 4-7 dana. Ginekolozi kao pravilo uzimaju da svako krvarenje koje traje duže od 7 dana nije menstruacija već krvarenje, dakle nenormalna pojava kojoj treba otkriti uzrok. Količina menstrualne krvi je varijabilna, prosečno do 80 ml. Ta krv je uvek tečna,odnosno, nije zgrušana.

Moram opet da naglasim da sam biolog, a ne lekar pa se ovo moje tumačenje ipak treba smatrati laičkim. Molim te za svaku tegobu koju primetiš najbolje je da se obratiš lekaru.

andjela

Re: menstrualni ciklus

Post by andjela » 29 Feb 2008, 22:15

imam jos jedno pitanje
evo opet imam problem dobila sam menstruaciju i trajala mi je 4 dana(do prekljuce)juce onda nisam imala i danas opet dobila (ali samo malo krvi)jel to normalno mnogo se plasim!

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: menstrualni ciklus

Post by tsnena » 01 Mar 2008, 11:27

sve je to normalno za tvoje godine;
ako se, ne daj bože, to krvarenje nastavi i postane obilno onda obavezno idi kod lekara!

andjela

Re: menstrualni ciklus

Post by andjela » 04 Mar 2008, 14:15

tsnena wrote:sve je to normalno za tvoje godine;
ako se, ne daj bože, to krvarenje nastavi i postane obilno onda obavezno idi kod lekara!
BILO JE vrlo malo krvi i trajalo je samo 1 dan

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: menstrualni ciklus

Post by tsnena » 04 Mar 2008, 14:20

Andjela, možda je najbolje da uradiš sledeće: da sa svojom mamom odeš do savetovališta za mlade i sa njima se posavetuješ. Nemoj pogrešno da me razumeš, nije meni problem da porazgovaram ali ne mogu, a i ne želim da preuzimam odgvornost za nešto zašta NISAM STRUČNA. Hvala ti na razumevanju.

dzoky
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2008, 13:11

Re: menstrualni ciklus

Post by dzoky » 29 Dec 2008, 13:20

Poštovani, poslednju menstruaciju sam dobila 25. Novembra. Ciklus mi je delimichno idealan.U proseku dobijem na swaki 27 ili 28 dan. Medjutim, ovaj messec, to se nije dogodilo. Trbala sam da dobijem 23. Decembra, ali nisam. Možete li da me posavetujete i da mi kažete da li je to normalno ili postoji neki problem? Hvala

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: menstrualni ciklus

Post by tsnena » 30 Dec 2008, 13:54

na osnovu ovoga što si napisala ne bi mogao ni ginekolog ništa da ti kaže, a ne jedan biolog poput mene

najbolje je da se posavetuješ sa lekarom

eny
Posts: 1
Joined: 16 May 2009, 15:12

Re: menstrualni ciklus

Post by eny » 16 May 2009, 15:23

POZDRAV VAMA SVIMA .IMAM JEDNO PITANJE ZA VAS .POSTO JE MOJA MAMA U KLIMAKSU 46.god.ZANAMA ME DALI JE NORMALNO DA NJENA MENSTRUACIJA TRAJE OKO NEKIH MJESEC DANA.MADA NEIZLAZI SVE CISTA KRV KAO MALO SMEDZKASTE BOJE NEKI ISCJEDAK.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: menstrualni ciklus

Post by tsnena » 16 May 2009, 18:21

sa toliko godina tvoja je mama dovoljno iskusna da zna šta treba da radi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests