Knjige

pročitane i one koje treba pročitati
User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Knjige

Post by Stefann » 02 Mar 2008, 23:03

Ja bih dodao i to da sve knjige koje se bave opštom biologijom, tj. koje obuhvataju sve oblasti nisu suviše precizne i tačne, kao i enciklopedije. Oću reći da što knjiga obuhvata užu oblast to je bolja, tj. kvalitetnija je sa naučnog aspekta, jer autor takve knjige je obično svetski poznati stručnjak iz te oblasti i on se tom temom bavi godinama, pa je on najbolji izvor znanja. :)
Tako recimo možeš u udžbenicima za srednju školu naći informacija koje nisu tačne ili su zastarele. To nije slučaj samo sa srednjoškolskim udžbenicima, već i sa knjigama koje su pisane za studente. :) Najbolji način da dođeš do najtačnijih informacija je da koristiš što raznovrsniju literaturu. :)
Ali u svakom slučaju, ukoliko ne želiš da učiš samo iz udžbenika, možeš potražiti i tekstove iz dotične oblasti i na BioNet školi. Tu su mnoge teme detaljnije obradjene nego u udžbenicima za srednju školu, pa ce ti verovatno biti zanimljiviji. :)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Knjige

Post by tsnena » 03 Mar 2008, 12:59

samo da podržim Stefanovo mišljenje što se literature tiče (doduše i ovo o Bionet školi podržavam ;)

ono što je meni u vezi sa tim uvek bio utisak jeste da što više pročitaš o nečemu tim više postaješ svestan koliko NE znaš!

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Knjige

Post by vim » 09 Mar 2008, 00:50

tsnena wrote:ono što je meni u vezi sa tim uvek bio utisak jeste da što više pročitaš o nečemu tim više postaješ svestan koliko NE znaš!
Da, kao sto rece jedan filozof: "Znam da ne znam", ili objasnjeno "Sve sto znam je da nista ne znam". :P Naravno, ovdje filozof misli na covjeka kao cjelinu, odnosno znamo da ne znamo mnogo toga, drugim rijecima vrlo mali procenat od ukupnog znanja.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Knjige

Post by tsnena » 09 Mar 2008, 11:50

Ima i naš Duško Radović fantastičan aforizam o znanju koji glasi: ''''Znanje je dosadno, neznanje je mnogo zanimljivije.
Kada znamo, svi znamo isto, a kada ne znamo, svako ne zna drugačije.'' Dobro, zar ne? :P

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Knjige

Post by vim » 09 Mar 2008, 23:02

Da, ispada da je znanje kao jedan univerzalni jezik, jer ako znaju svi znaju isto, a ako ne svi znaju razlicito. Bas kao neki strani jezik, ako ga znaju, ljudi mogu komunicirati, a ako ne znaju taj jezik svi govore drugim jezicima, tj. svi znaju razlicito. :P

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Knjige

Post by Stefann » 10 Mar 2008, 21:56

Setio sam se nečega što bi moglo biti interesantno (hehe ja i moji predlozi). :D
Naime, ne bi bilo loše da se na BioNet školi nađe i jedna kategorija koja bi se bavila biološkom literaturum. U toj kategoriji bi se nalazio spisak knjiga i opis istih, što bi mnogo olakšalo maturantima koji ne znaju koje sve knjige iz određene oblasti postoje na srpskom i stranim jezicima. Tako bi, recimo, ta kategorija mogla imati više podkategorija: literatura na srpskom jeziku, literatura na engleskom jeziku, literatura na francuskom.... :mrgreen:
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Knjige

Post by tsnena » 10 Mar 2008, 23:06

odlična ideja :!: otvoriću uskoro taj forum :arrow:

Sage
Posts: 2
Joined: 14 Mar 2014, 22:13

Re: Knjige

Post by Sage » 19 May 2014, 18:09

Da li neko zna gdje mogu da narucim Biologiju za 3 razred prirodno matematickog smjera.Iz Crne Gore sam.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Knjige

Post by tsnena » 20 May 2014, 19:49

Sage wrote:Da li neko zna gdje mogu da narucim Biologiju za 3 razred prirodno matematickog smjera.Iz Crne Gore sam.
Možeš ovde http://zavod.co.rs/, ako šalju za CG.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest