Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

mesto za sve informacije vezane za polaganje prijemnog ispita (šta, ko, gde, kako!) pripremne nastave

Moderator: tsnena

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by tsnena » 05 Jan 2009, 10:47

Očigledno je da ste poprilično neinformisani u vezi prijemnog. :!:

Sve što vas interesuje možete pitati u ovoj temi.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by tsnena » 05 Jan 2009, 11:17

Pitanje/komentar pristiglo u moje poruke na koje ću još ovaj put odgovoriti, ali ubuduće poštujte moj zahtev o postavljanju pitanja na forum

Molim vas, nemojte postavljati pitanja preko poruka. Pitanja postavljajte ovde na forumu da bi svi mogli da pročitaju i time se nećemo ponavljati po desetine puta.


''Ja planiram da upisem medicinski fakultet. Vec sam poceo sa pripremama iz biologije i hemije. Po savetu svoje profesorke biologije, krenuo sam od IV godine gimnazije, ponovo sam obnovio Biologiju razvića...Inace idem u gimnaziju i gradivo iz mojih knjiga mi nije problem. Medjutim, posto sam juce i danas ucio tu oblast, hteo sam da proverim svoje znanje i bacio pogled na informator i video katastrofalna pitanja. Polovinu ne znam da uradim. Toliko pojmova i stvari da je to strasno! Spominju se razne faze u mejotickim deobama i razne zivotinje, razne vrste placenti, i mnogo toga sto u nasim udzbenicima ne postoji. Dosta tih stvari postoji u vasim skriptama koje su fenomenalne zaista, nemam reci, odlicno. Ali bih ja pozeleo da vas kao iskusnog profesora pitam da li je dovoljne to gradivo iz mojih knjiga, s obzirom da informator nije menjan 10 godina i da u njemu jasno pise da ce pitanja u potpunosti odgovarati lekcijama iz gimnazijskih udzbenika... Razgovarao sam sa mojoj profesorkom i ona mi je potvrdila moje misljenje. Inace, ja obozavam biologiju, isao sam u II godini na takmicenje i stigao cak i do republickog, pokusacu ove godine takodje, jer meni je takmicenje dodatni stimulans da utvrdim gradivo, a i biologiju volim i kapiram... Eto, da ne bih bio na neki nacim demoralisan po pitanju svog znanja, zanima me vase mislenje...''

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by tsnena » 05 Jan 2009, 11:28

Neobičan je savet tvoje profesorke da kreneš od vrha, ali predpostavljam da je to zato što ti je gradivo iz IV razreda najsvežije, no da se ne bavim pretpostavkama i tumačim nešto što nije moje bolje da krenem sa svojim savetima/preporukama.

Dakle, prvo dobro iščitaj teme u ovom forumu, gde imaš sve što ti je potrebno da budeš tačno informisan šta i iz kojih udžbenika (čak imaš od strane do strane) učiš.

Najlogičnije je da kreneš od baze, koja je u ovom slučaju citologija, odnosno biologija ćelije koju si radio u I razredu pa zatim ideš dalje po planu pripremne nastave koji takođe imaš na ovom forumu.

Informator, iz koga si ti rešavao zadatke/pitanja je zastareo i veliki broj pitanja više ne važi. Važi još uvek za medicinsku školu, za koju su pravljene moje skripte. Testovi za prijemni će biti pravljeni prema novim udžbenicima (pogledaj već šta sam ti napisala).

Pročitaj sve ovo pa ako još imaš pitanja slobodno postavljaj tu sam da ti odgovorim.

User avatar
paradizo
zainteresovan korisnik
Posts: 232
Joined: 03 Jan 2009, 18:49

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by paradizo » 05 Jan 2009, 11:48

Vec sam procitao temu u kojoj pise plan pripremne nastave za medicinski i stomatloski fakultet. Znam to, vec sam nasao u proslogodisnjem informatoru, drzim se toga.

Meni je samo bila frka zbog cudnih pitanja iz biologije u informatoru. Ali kada sam pogledao proslogodisnji test iz biologije, video sam da su pitanja sroz u redu i da su uskladjena sa onim gradivom koje se nalai u vec naznacenim udzbenicima.

User avatar
Marija 90
Posts: 4
Joined: 14 Jan 2009, 16:48

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by Marija 90 » 14 Jan 2009, 17:48

...A gde si nashao informator od proshle godine?
Ja gde god da sam pitala nemaju? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

User avatar
paradizo
zainteresovan korisnik
Posts: 232
Joined: 03 Jan 2009, 18:49

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by paradizo » 14 Jan 2009, 20:39

Pa moj drug je pre tri meseca kupio informator na medicinskom fakultetu, ja sam ga isfotokopirao. Ja imam fookopiju informatora od 2008. i u originalu od 2003. Nije se ni malo promenio. Jedine izmene su tesovi sa prijemnih ispita koji su dodati, tj. testovi iz 2003., 2004.,2005.,2006.,2007. godine, i uvodna strana na kojoj pise sta teba da se uci jer su malo neke stranice iz knjige izbacene. i to je to! Nadji bilo koj informator. Imao sam jedan i iz 2001. i on je isti! Ove godine treba da izadje novi, za nas, 2009 ali sam cuo da se ni on nece promeniti vec ce samo ubaciti proslogodisnji prijemni. Ako nadjes neki stariji ja cu ti na mail poslati testove koji ti nedostaju.

User avatar
Marija 90
Posts: 4
Joined: 14 Jan 2009, 16:48

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by Marija 90 » 15 Jan 2009, 13:21

...Hm...Hvala ti...pokushacu da nabavim od proshle godine..ali ako nadjem i neki drugi bice dobro..Vishak nece da shkodi xD :D

maja *90*
zainteresovan korisnik
Posts: 42
Joined: 30 Jan 2009, 22:35

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by maja *90* » 31 Jan 2009, 01:03

treba mi pomoc ja sam u srednjoj medicinskoj u zemunu, ocu da upisem smer za fizioterapeuta na visoj u zemunu, ali me zanima da li neko ima neke skripte ili neki cd...bar nesto..kako bi mi pomogao...?xwala unapred MAJA

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by tsnena » 31 Jan 2009, 13:17

poslala sam ti poruku

cakana6
Posts: 1
Joined: 03 Aug 2009, 12:24

Re: Mesto za vaša pitanja u vezi prijemnog

Post by cakana6 » 03 Aug 2009, 13:43

Ja hocu da upisem poljoprivredni fakultet u drugom roku al nigde ne mogu da nadjem skripte iz biologije da ucim a skriptarnica ne radi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests