Visa medicinska skola u Zemunu

mesto za sve informacije vezane za polaganje prijemnog ispita (šta, ko, gde, kako!) pripremne nastave

Moderator: tsnena

Post Reply
olgica1
Posts: 1
Joined: 07 Jun 2008, 14:40

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by olgica1 » 07 Jun 2008, 14:43

moze li mi neko reci kada je prijemni za visu medicinsku i sta se polaze.

mariya
prolaznik
Posts: 11
Joined: 29 May 2008, 19:36

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by mariya » 07 Jun 2008, 20:17

polaze se biologija,ucis iz sve tri knjige srednje medicinske skole,biologije naravno.prijemni je 27.-og i 28.-og juna.pogledaj na sajtu vise medicinske u zemunu.ne znam tacno kako ide sajt,kucaj na nekom pretrazivacu i izbacice ti.

mariya
prolaznik
Posts: 11
Joined: 29 May 2008, 19:36

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by mariya » 15 Jun 2008, 12:19

da li neko zna treba li da ucim sve one lekovite biljke?mislim da je ne potrebno,ali ne znam...
ne verujem da ce bas to biti na prijemnom pored toliko normalnijih pitanja!
prijemni je 27. i 28. juna,a koji od ta dva dana je biologija,zna li ko????
hvala.

clostry
korisnik
Posts: 15
Joined: 14 Apr 2008, 20:19

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by clostry » 21 Jun 2008, 21:44

Bilo bi smesno da budu lekovite biljke, to nigde nije prihvaceno kao zvanicna grana medicine. Homeopatija

Bio sam u VMS u Zemunu da se prijavim juce, pitao sam, i receno mi je da informator sa starim testovima nije izlazio poslednjih nekoliko godina. Jedna gospodja mi je rekla da pored pitanja koja su na zaokruzivanje ima i pitanja koja treba dopuniti. Druga mi je rekla da su pitanja koja se samo zaokruzuju.
Tako da moze da se ocekuje bilo sta.

Do 10 sati se nije pojavilo preterano puno ljudi, svega njih 40 mozda, sto ne znaci da u narednih 6 dana nece doci jos 1000 :)

Mozda i vise.


Ivan

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by tsnena » 21 Jun 2008, 21:49

grešiš za lekovite biljke :mrgreen: ne kažem da će biti na prijemnom (a ne mogu da tvrdim ni da ih neće biti), ali postoji zvanična farmaceutska nauka koja se bavi lekovitim biljkama i zove se farmakognozija :roll:

mariya
prolaznik
Posts: 11
Joined: 29 May 2008, 19:36

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by mariya » 22 Jun 2008, 09:43

hm,dobro to za lekovite biljke,niti sam ih ucila niti mi pada na pamet,niti stizem.stvarno...nema sanse da ih sve sa latinskim nazivima,upotrebom i ne znam ni ja cime jos naucim.ne verujem da ce biti na prijemnom,pa samo 60-ak pitanja ima,bilo bi sulodo da na to utrose na neka pitanja iz oblasti biljaka lekovitih,jer ima toliko normalnih boljih i potrebnijih pitanja.a sto se zaokruzivanja tice,i meni su rekli da ce biti samo i to samo na zaokruzivanje,tako da ne znam sta ta neka druga gospodja prica o dopisivanju?!kako god...
ja bas nisam htela u petak da se prijavljujem vec cu sutra,da bih videla otprilike broj ljudi koji su se prijavili.nema jos 6 dana,vec samo tak petak prosli i sad sutra u ponedeljak.nadam se ne velikom broju ljudi..pfpfppf

JELENAMALENA
Posts: 1
Joined: 19 Jun 2008, 19:41

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by JELENAMALENA » 22 Jun 2008, 19:42

Prilikom upisa, da li mora da se ode u tu zdravstvenu ustanovu? I da li to sve moze da se zavrsi za jedan dan?

clostry
korisnik
Posts: 15
Joined: 14 Apr 2008, 20:19

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by clostry » 22 Jun 2008, 22:25

to tsnena

Slazem se sa vama da postoji oblast Farmacije koja se time bavi. Ja samo kazem da nijedan biljni preparat necete dobiti kao osnov za terapiju bilo koje bolesti od lekara bilo kod nas bilo u inostranstvu.
Mozda kao pomocna sredstva koja sami mozete da kupite.

Sto se pitanja tice, neka i bude par pitanja iz te oblasti. Sto moze biti je sta je infuz ili racemat ili grupe medikamenata, koja je grupa za sta. A koji se delovi biljaka koriste po vrstama i kako se kuvaju cajevi. Mislim da je malo besmisleno.

Moje misljenje

mariya
prolaznik
Posts: 11
Joined: 29 May 2008, 19:36

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by mariya » 24 Jun 2008, 17:48

neverovatno,prijave su 4 dana!aaaa bice nas 1000 za jedan smer,vidim ja!extra konkurencija s tim stoo na jedan smer primaju 50-oro.

clostry
korisnik
Posts: 15
Joined: 14 Apr 2008, 20:19

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by clostry » 24 Jun 2008, 23:06

Mislim da ce biti extra :)

za nedelju dana ima da se prijave svi zivi, ne traze ni overene fotokopije za prijavu, vec samo obicne kopije.. znaci moze da ih se prijavi koliko god hoce i ovde i na jos 3 mesta :)

hehehe

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests