Visa medicinska skola u Zemunu

mesto za sve informacije vezane za polaganje prijemnog ispita (šta, ko, gde, kako!) pripremne nastave

Moderator: tsnena

Post Reply
marko89
Posts: 2
Joined: 05 Mar 2008, 21:15

Post by marko89 » 05 Mar 2008, 21:33

Citao sam sva pitanja sa foruma vezana za Visu medicinsku u Zemunu, I vise sam saznao ovde na sajtu nego kad sam bio u Zemunu u skoli da se raspitam oko upisa, i sve u svemu, obrazovanje traje 3 god, nece izaci nikakva zbirka sa pitanjima koja ce se naci na prijemnom testu, a nije izlazila ni prethodnih par godina, tako da se za prijemni sprema biologija iz srednje medicinske. Jel zna neko mozda koja je bila poslednja generacija koja je imala tu zbirku sa pitanjima koja su bila na prijemnom? Mislim da ne mogu bitnije da se izmene pitanja...

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by tsnena » 05 Mar 2008, 21:55

Imam informator sa test pitanjima, ali od pre 10-tak godina, tačnije školske 1998/99. U to vreme je bila Viša medicinska škola.

U tom informatoru ima 163 pitanja sa rešenjima. Test pitanja su pravljena prema udžbenicima za sve tri godine medicinske škole (svi smerovi osim farmaceutskog). Pošto se udžbenici za medicinsku školu nisu menjali već čitav vek i po :twisted: , tačnije tamo negde od 80-tih godina prošlog veka, verovatno da je ovaj informator sa pitanjima još validan. Verovatno, naglašavam jer zaista ne mogu iza toga da stanem i tvrdim.

Ako ima zainteresovanih, javite se pa da skeniram taj informator, odnosno pitanja i da ih ovde postavim. Ubiću se od skeniranja, al' šta da radim :cry:

daki_88
prolaznik
Posts: 6
Joined: 28 Feb 2008, 22:07

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by daki_88 » 06 Mar 2008, 23:30

Ne bih ti savetovao da ucis samo ta pitanja iz te stare zbirke. Prosle godine nije bilo ni 10% pitanja odatle. Znam neke koji su samo to naucili i nisu bas prosli najbolje...

andjela

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by andjela » 07 Mar 2008, 13:49

tsnena wrote:Ne znam kako da ti pomognem, osim ako hoćeš da ti pošaljem CD sa testovima za medicinsku školu po čijem se programu polaže test na prijemnom. Ako želiš javi mi se na privatne poruke.
da li postoji opsti smer u vms?ako postoji koji predmeti se uce i sta se polaze na prijemnom?

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by tsnena » 07 Mar 2008, 18:17

pogledaj u prilogu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

andjela

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by andjela » 08 Mar 2008, 07:13

tu pise visa medicinska sestra,da li su to osnovne studije-zbog toga jer pise Visa,pa me to malo buni
i jel smer medicins.sestra ustvari opsti smer?

daki_88
prolaznik
Posts: 6
Joined: 28 Feb 2008, 22:07

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by daki_88 » 08 Mar 2008, 12:09

Smer vise medicinske sestre vise ne postoji sad se one nazivaju strukovne medicinske sestre, a neki to nazivaju i opstim smerom tako da je to jedno isto. I to su osnovne strukovne studije.

andjela

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by andjela » 08 Mar 2008, 17:39

daki_88 wrote:Smer vise medicinske sestre vise ne postoji sad se one nazivaju strukovne medicinske sestre, a neki to nazivaju i opstim smerom tako da je to jedno isto. I to su osnovne strukovne studije.
hvala i tamo na linku koji ste poslali imaju 5 smestara,pa koliko traju studije 3,5 godine ili....
i da,koji predmeti se polazu na prijemnom!?

andjela

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by andjela » 13 Mar 2008, 08:12

andjela wrote:
daki_88 wrote:Smer vise medicinske sestre vise ne postoji sad se one nazivaju strukovne medicinske sestre, a neki to nazivaju i opstim smerom tako da je to jedno isto. I to su osnovne strukovne studije.
hvala i tamo na linku koji ste poslali imaju 5 smestara,pa koliko traju studije 3,5 godine ili....
i da,koji predmeti se polazu na prijemnom!?
hoce li mi neko odgovoriti na pitanje!!!????

daki_88
prolaznik
Posts: 6
Joined: 28 Feb 2008, 22:07

Re: Visa medicinska skola u Zemunu

Post by daki_88 » 13 Mar 2008, 14:07

vec sam napisao da traje 3 godine odnosno 6 semestara i da se polaze biologija na svim smerovima. imas nesto na adresi skole http://www.vzsbeograd.edu.yu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests