Predstavi se

Dobro došli svi koji želite da učestvujete na ovom forumu! Napišite nekoliko reči o sebi da bismo lepše i lakše komunicirali.
hristina89
Posts: 3
Joined: 20 Oct 2011, 21:36

Re: Predstavi se

Post by hristina89 » 20 Oct 2011, 22:42

Zdravo :)
Ja sam Hristina,89-to sam godiste i iz Beograda sam... Prvo moram reci da sam odusevljena ovim forumom i Vasom zeljom i trudom oko svega ovoga... Moja razredna u osnovnoj skoli je predavala biologiju i uz nju sam zavolela biologiju, i zaista je divno sto nesto ovako postoji :)
Ja sam studirala politicke nauke ali sam sve vreme imala osecaj da to nije za mene. Bojala sam se i gurala dalje ali sam sada posle 3 godine shvatila da to nije za mene i poslusala svoje srce i resila da probam medicinu. Jos se nisam dogovorila sama sa sobom da li cu Visu ili medicinski, u pitanju je 3 ili 6 godina s obzirom da vec imam 22 skoro i 23 godine :) matora sam :lol:
Eto :)
Nadam se da cu uspeti u ovoj svojoj nameri :)

Pozdrav :)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 21 Oct 2011, 18:33

Bravo, Hristina! Bravo za odluku i rešenost da poslušaš sebe. Ako se ikada pokolebaš i misliš da nisi dobro uradila oko promene fakulteta, samo pomisli kako bi ti bilo da čitav život radiš nešto što ne voliš!

Samo napred! Srećno!

P. S. Ti matora? Šta ja za sebe da kažem (metuzalem?)! :)

Geof
Posts: 3
Joined: 26 Nov 2011, 22:19

Re: Predstavi se

Post by Geof » 27 Nov 2011, 05:41

Zdravo svima. Moje ime je Nebojsa, medjutim obicno me zovu po nadimku Geof. Geof je simbolicna skracenica za green elements of fire, koji sam sastavio nakon sto sam imao jedan vrlo ziv san dok sam bio mali. To mi je bila simbolika za vatre zivota. Moze se reci da sam pomalo mator u odnosu na prosek ovog foruma. Ovde sam zbog velike gladi za znanjem i usavrsavanjem i sebe smatram ozbiljnim naucnikom.
Jos od malena imao sam sinesteziju koju mogu da kontrolisem do odredjenog stepena. Za one koje taj pojam ne znaju, to je ujedinjenje cula gde se moze na primer videti zvuk ili cuti boje, videti boje mirisa i slicno. Blago receno meni muzika izgleda divno i dozivljavam je na mnogo nacina koji su obicno dostupni ljudima koji uzimaju droge ili provode zivot radeci na sebi. Kao mana tome imam nezgodan fetish da obozavam skripu vrata i zvukovi koje proizvodi gnjecenje hrane u pripremi me cine ekstremno srecnim. Nastrano :D. To i izmedju ostalog mnogo drugih razloga, kao sto su crtaci o carobnjacima i jako lose zdravlje me je nagnulo ka okultnom-ezotericnom svetu. Pomalo cudan, provodio sam vreme sa okultistima jos sa nekih 13 godina, gde sam prvo ismevan a zatim kako sam odrastao bio prihvacen te su dosta njih podelili raznorazne materijale i tajne. Uz pomoc tog znanja, ja sam poboljsao svoje zdravlje otkrio citave nove svetove o kojima nisam ni mastao da postoje i razvio glad za znanjem i napretkom dalje.

Pomenuvsi vec da sam naucnik, moja oblast izucavanja su planovi postojanja na kojima covek egzistira i njihove zakonitosti, kontrola energije i svesti, psiholoski sklopovi itd... Moj hobi koji je nastao iz datog izucavanja je energetska medicina, kvatna medicina i vibraciona medicina. Zbog mnogih err...nazovimo ih popravki i osposobljavanja na sebi i nadoknadjivanja mog loseg zdravlja, naucio sam sto sta o lecenju sto je privuklo i druge ljude neke sa vecim neke sa manjim problemima od mojih, a to je napravilo jos vecu lancanu reakciju da produbim znanje u tom smeru. Skoro svaku boljku mogu da vidim, mogu da osetim i sto sta mogu da popravim u ljudima, ali ljudsko telo je multiplanarno. Tj egzistira na vise planova istovremeno. Pojasnjenje... grube podele na 3 plana postojanja, fizicki, energetski i mentalni, u ta tri plana postojanja ne bi trebalo da bude sumnje da postoje... A svaki od planova postojanja je usko i blisko povezan sa drugim. Sta se ucini na jednom odjekuje na drugom i slicno. Imam vec nekog znanja o organima i sastavu ljudskog tela, celija i slicno, ali to nije dovoljno i u toj oblasti jedva da sam zagrebao povrsinu i osecam da je neophodno da idem dublje.

Sve po strani, nemam nikakvu medicinsku pozadinu, iako je moje znanje o ljudskom telu dosta vece od onih koje mnogi lekari imaju: te bih hteo pokusati, malo kasno, da zavrsim visu medicinsku, mozda za terapeuta, da mi se kolege koje lece ne rugaju i ne mrste pri prvom utisku, vec i da saslusaju, zasto pacijenti koje su oni otpisali, dolaze kod mene a ja vidim potencijal i uspevam da ostvarim izlecenje.
A sad... Biologija kao nauka zivota... zelim znati vise o njoj, bez obzira sta ko misli o meni. Sta god zavrsio, nezavrsio nastavicu dugo i pazljivo da se usavrsavam van zvanicnih akademskih studija.

Pri pretrazi za materijale naisao sam na ovaj forum i smesim se :D
Volim ljude kao Tsnena. Slava!

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 28 Nov 2011, 22:54

Geof, vrlo nesvakidašnje predstavljanje. Istovremeno, svaka čast što si tako iskren.

Tvoji problemi ili tvoja posebnost? Kako ih posmatrati? Kao biolog i kao čovek zalažem se za poštovanje različitosti, što je uostalom i princip koji poštuje i favorizuje sama priroda.

Sinestezija je poznata nauci i po nekim izvorima sa neta (vikipedija) nije tako retka pojava (na svakih 200-500 osoba jedna je sa tom sposobnošću). O okultizmu ne bih govorila jer to niti razumem niti prihvatam.

Svakako, dobro došao na ovaj forum gde možeš mnogo da naučiš iz biologije.

Geof
Posts: 3
Joined: 26 Nov 2011, 22:19

Re: Predstavi se

Post by Geof » 29 Nov 2011, 00:11

Razumem dilemu, medjutim posmatrano iz mog ugla ona kao takva ne postoji... Postoji za, postoji protiv, ali kod mene ona je jeste. I kao takva nema dualnost ili potrebe za prihvatanjem.
Misterija nije nista drugo do skrivenog znanja, a svaka nauka dovoljno napredna nerazjasnjiva je od magije.
Gledam svaki dan nove sprave koje prave... Posebne MU sobe gde se moze menjati elektromagnetnetizam bez petljanja sa gravitacijom ili dodavanja kiseonika, sa tacnim spektrom sta i kako utice na telo kada se otkloni elektricni ili magneticni aspekt, kao i sta se desava sa celijama, foto aparati i sprave koje vide aure i cak citaju stepen i slojeve elektromagnetizma na osnovu spektra boja, sprave za nadgledanje meridijana koje su kao energetske vene, elektroprovodljivost koze... Covek ima vise tela u jednom. Svaki od organa ima svoje dvojnike i ekstenzije na energetskim planovima i neprocenjive uloge... Ahh hocu te sprave :lol:
Sklanjanjem jednog spektra iz tela sto na primer cini doza radijacije moze se uticati na razvoj celija i tkiva i otkloniti rak ali i sprziti imuni sistem itd...

Kao sto srebro na primer elemenise sve gljivice i mnogo bakterija samo zbog svog naelektrisanja koje privlaci i lepi za sebe i time zaustavlja metabolizam istih, tako je i slagalica sta i kako radi mnogo kompleksnija i ide dublje zbog najmanjih stvari, koje ih zauzvrat cine mogucim. Biologija mi je kao deo koji imam samo napola sklopljen i to zbog drugih stvari. Sve se medjusobno dopunjuje :D. Sve ostale nauke su tu.. hemija matematika, fizika...

Hvala na dobrodoslici :)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 29 Nov 2011, 20:18

Bacimo se, onda, na posao i dodajmo još taj delić koji nedostaje slagalici... :D

loody94
Posts: 3
Joined: 01 Jan 2012, 15:58

Re: Predstavi se

Post by loody94 » 01 Jan 2012, 16:34

Pozz svima. Zovem se Doni, ucenik sam III razreda medicinske skole i pripremam se za takmicenje iz biologije. Jako mi se svidja sajt i nadam se da ce mi biti od pomoci.xd

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 01 Jan 2012, 18:22

Dobro došao, Deni. :D
Drago mi je da ti se dopada sajt i verujem da ćeš naći ono što te interesuje.

Milos1992
zainteresovan korisnik
Posts: 75
Joined: 04 Jan 2012, 11:23
Location: SERBIA MAJDANPEK

Re: Predstavi se

Post by Milos1992 » 04 Jan 2012, 11:47

Pozdrav svima. Ja sam Milos Mitrovic, iz Majdanpeka. 92 sam godiste, zavrsio sam gimnaziju. Pokusao na primenjenoj umetnosti jer lepo crtam i volim glinu...al jednostavno ne vidim sebe u buducnosti u tome, pa sam se odlucio za Sanitarca :D . Svirao sam nekada gitaru, al zbog tuzne proslosti...morao sam da je ostavim zauvek.

Ako ima neko ko ide 2012 godine, ili je upisao 2011 godine za sanitarca, neka mi se javi plz. Potrebne su mi informacije.

ADRENALINE
Posts: 3
Joined: 04 Jan 2012, 15:55

Re: Predstavi se

Post by ADRENALINE » 06 Jan 2012, 15:51

Zdravo! Ja sam 3 razred gimnazije iz Beograda. Sada sam Vaš član...i drago mi je zbog toga :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest