Predstavi se

Dobro došli svi koji želite da učestvujete na ovom forumu! Napišite nekoliko reči o sebi da bismo lepše i lakše komunicirali.
Post Reply
User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 20 Dec 2007, 18:32

Marina, hvala tebi što si ovde i nadam se da ćeš za uzvrat reklamirati BioNet školu gde god stigneš.
Na proleće ovde kreće priprema za polaganje prijemnog ispita. Biće testova koji su uglavnom namenjeni za medicinu i stomatologiju, ali mogu da ti posluže kao vežba. Za molekularnu je gradivo obimnije što je i logično jer se polaže samo biologije.

P.S. sviđa mi se tvoj potpis

User avatar
*marina*
korisnik
Posts: 24
Joined: 09 Dec 2007, 11:08

Re: Predstavi se

Post by *marina* » 21 Dec 2007, 12:10

Potrudicu se da sto vise ljudi sazna za ovakvu stvar!
Svakako sam planirala da se pridruzim grupi :)

p.s. Obozavam Andrica :)

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 21 Dec 2007, 12:15

*marina* wrote:Potrudicu se da sto vise ljudi sazna za ovakvu stvar!
Svakako sam planirala da se pridruzim grupi :)

p.s. Obozavam Andrica :)
ti si srce! :D :!:

milicak
Posts: 1
Joined: 24 Dec 2007, 17:19

Re: Predstavi se

Post by milicak » 24 Dec 2007, 17:24

Zovem se Milica i idem u II razred medicinske skole. Potrebna mi je pomoc oko seminarskog rada. Plizzz :mrgreen:

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 24 Dec 2007, 21:39

Milice, dobro došla! :D na pravom si mestu kad ti je potrebna pomoć.

felix
Posts: 2
Joined: 11 Dec 2007, 19:58

Re: Predstavi se

Post by felix » 05 Jan 2008, 11:47

Studije jesu teske ali i lepe(naravno ne svi predmeti).Mi smo kao krenuli po bolonji ,ali to svakako nije evropska bolonja.Kako im za koji predmet odgovara,tako rade.Ako upisujete molekularanu budite spremni da cete uciti mnogo hemije,konkrektno na prvoj godini se ima fizicka hemija,hemija(1/3 neorganska i 2/3 organska) i dinamicka biohemija.Sto je svakako puno.Tu je jos i gomila predmeta koji nisu bioloski,ali sta je tu je.Bioloski predmeti su mnogo zanimljiviji(to ne znaci da su laksi,ali ih lakse i lepse nauciti).Toliko od mene.Ako vam je potreban jos neki savet,slobodno me kontaktirajte

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Predstavi se

Post by vim » 06 Jan 2008, 00:14

Zdravo. Bio sam na starom sajtu pa evo me opet. :geek: Imam vec dovoljno godina da sam vec trebao zavrsiti fakultet pa nikako da se odlucim da upisem biologiju iako me zanima jer sam relativno star i ne znam da li bi to imalo nekog smisla. Uz to sam jos i zaposlen pa nemam bas ni previse vremena. Isao sam na par predavanja na prirodnomatematicki fakultet odsjek biologija da vidim kako to izgleda i odusevio sam se sa svim predmetima osim sto su mi dosadni fizika i pomalo hemija. Ne moram napominjati da sam bio najstariji "student" kad sam dosao na fakultet gdje ima cak i asistenata mojih godina. :oops:
Inace bavim se biologijom kao hobijem, citam o tome na internetu, daunloudujem knjige i slike iz biologije i tako sam i nasao vas forum. Ne pripadam bas ovdje jer nisam srednjoskolac, stavise odmakao sam vise od deset godina ali nadam se da cu razmijeniti znanja i iskustva pogotovo ako se ohrabrim da pocnem studirati biologiju. :lol:
Sto se tice ostalih stvari, od kucnih ljubimaca volim kornjace, a kad sam nasao na vasem sajtu sajt o misevima malo sam se zainteresirao i za njih. :P U biologiji me zanimaju genetika, biologija celije, mikrobiologija. Namjeravam da kupim sebi mikroskop i nasao sam neki za 100 eura, ali nisam siguran da li je dobar pa bi vas savjet bio dragocijen u vezi ovoga. Znaci bio bi zadovoljan uvecanjem i rezolucijom da se mogu vidjeti osnovne faze diobe celije. Pa ako mozete dati neki savjet. :roll:
Eto toliko o meni za sada, pa zelim da vam sajt uspije i da pomogne mnogima u sirenju znanja iz ove oblasti.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavi se

Post by tsnena » 06 Jan 2008, 13:02

Vim, to se zove predstavljanje!!! :D Dobro došao! :D
Drago mi je da si ovde i to što si stariji od nekog srednjoškolskog nivoa nema nikakve veze, a uostalom i nisi jedini. Svako ko voli biologiju i ko svojim znanjem može doprineti njegovoj razmeni i širenju je više nego dobro došao!
Odluka o studiranju biologije mora biti samo tvoja, tu ti niko nikakvim rečima, savetima ne može pomoći. Iz neke svoje perspektive, dugogodišnjeg profesora biologije iliti biologa, mogu ti reći da ni jednog jedinog trenutka se nisam pokajala što sam te struke. Najlepša nauka na svetu i najlepši posao na svetu kojim se bavim su nešto što bih, da mogu, birala i po sto puta! (da je zaista tako, dokaz je što se u ovim godinama majem sa svim ovim kompjuterskim skalamerijama :roll: , da bih svojim učenicima i svim drugima, približila biologiju i učinila je naukom koja se voli). Studije jesu teške, pogotovo ta prva godina u kojoj je više svih drugih nauka nego biologije, ali vredi! Veruj mi, VREDI :!:
Mikroskop, hm?! Tu ti baš ne mogu pomoći jer sam se njime služila samo kao sredstvom koje mi je omogućavalo saznanja, a nikada me nije interesovalo koje je marke, kakav je kvalitet, koja je cena...Znam da su ranije neprikosnoveni bili marke Karl Cajz...ali sada stvarno ne znam. Pogledaj ovo http://physics.mef.hr/Praktikum/Mikroskop/1.htm možda ti pomogne. U školi radim sa običnim optičkim mikroskopom, ali sada je raspust pa ti ne mogu reći koji su to mikroskopi. Kada počne II polugodište mogu ti dati te podatke.
Svakako, drago mi je da si ovde i za svaku vrstu pomoći slobodno pitaj :D

magnolija
zainteresovan korisnik
Posts: 26
Joined: 11 Dec 2007, 17:54

Re: Predstavi se

Post by magnolija » 08 Jan 2008, 13:57

vidim da ovaj site polako, ali sigurno :D , počinje da radi.mnogo mi je drago zbog toga jer stvarno treba da bude što više ovakvih na internetu; sve pohvale

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Predstavi se

Post by Stefann » 08 Jan 2008, 16:43

Pozdrav svima!
Ja sam Stefan Luketa iz Novog Sada i idem u treći razred gimnazije prirodno-matematičkog smera. Ja planiram da upišem biologiju posle gimnazije. Najviše me interesuje algologija, mada volim još i citologiju, zoologiju invertebrata (osim biologije zglavkara koju ne podnosim) i lihenologiju.
Takođe bih da pozdravim administratora ovog sajta i da mu čestitam na odličnim tekstovima, a posebno bih izdvojio one iz oblasti citologije i zoologije beskičmenjaka. Svaka čast! Samo tako nastavite! :)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests