Postovana tsnena

Ovde možete tražiti pomoć za sve što vas muči u vezi biologije, nemojte mi slati privatne poruke.
Post Reply
zokib
Posts: 3
Joined: 16 May 2009, 23:24

Postovana tsnena

Post by zokib » 17 May 2009, 00:13

Ne bavim se biologijom, ali me interesuje koja je ovo zivotinja. Nedavno je moj prijatelj upecao na jezeru kod Sokobanje. Na ovoj slici se ne vidi bas najbolje, ali imam jos dve slike ako ova nije dovoljna.
Unapred zahvalan
Zoran iz Sokobanje
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Postovana tsnena

Post by tsnena » 17 May 2009, 17:39

rekla bih da je ipak riba, ali se zaista ne vidi dobro pa bih te molila da postaviš i te dve bolje slike

zokib
Posts: 3
Joined: 16 May 2009, 23:24

Re: Postovana tsnena

Post by zokib » 17 May 2009, 19:38

Evo i ostalih slika, samo sto se na njima jos manje vidi. Zato ih nisam odmah ni postavio, mislio sam da je ova dovoljna. U originalnoj velicini se vide malo bolje, ali u toj velicini ne mogu da ih postavim ovde.
I meni je licila na ribu, ali me zbunjuje to sto ima noge.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Postovana tsnena

Post by tsnena » 17 May 2009, 20:25

sa ovih slika se zaista ne može tačno reći šta je; na ovoj prvoj gde se vidi stomak, liči na nekog daždevnjaka (npr. Triturus marmoratus)

zašto kažeš da ne može da se postavi veća slika? pošalji, ako ti nije problem, na info@bionet-skola.com pa ću ja postaviti

da li liči na ovako nešto

http://wdfw.wa.gov/fish/ans/identify/sp ... oratus.jpg?

http://guillaume.doucet.free.fr/photos/ ... le_(2).jpg

zokib
Posts: 3
Joined: 16 May 2009, 23:24

Re: Postovana tsnena

Post by zokib » 17 May 2009, 21:04

Ne znam, mozda. I ja sam je video samo preko ovih slika.
Poslao sam originale na e-mail.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Postovana tsnena

Post by tsnena » 17 May 2009, 21:23

dobila sam i pogledala slike, ali pošto se ni na njima ništa bolje ne vidi nego na ovim koje si postavio, nema potrebe da ih postavljam na forum

definitivno se radi o mrmoljku (verovatno iz roda Triturus), ali ne mogu reći o kojoj vrsti jer fotografije nisu dovoljne za to

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests