S poštovanjem

Ovde možete tražiti pomoć za sve što vas muči u vezi biologije, nemojte mi slati privatne poruke.
Post Reply
piperci
korisnik
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2009, 14:42

S poštovanjem

Post by piperci » 15 Jun 2009, 19:47

Možda sam malo i dosadan u mojim zahtjevima ali vidim da pomažete pa nemam kuda. Na mom doškolovavanju došao je red na izbor teme završnog seminarskog rada koji zamjenjuje diplomski rad. Zatražio sam temu kod profesora iz predmeta ihtiologija ili endemi . Profesor mi je rekao da sam odlučim o čemu bih iz tih oblasti pisao-radio, a on će posle toga formulisati naziv teme.
Da li možete tu da mi pomognete, o čemu bi bilo najobuhvatnije pisati, a samim tim i najlakše doći do literature. Da li imate kakve već poznate teme iz ovih predmeta ili možete predložiti šta biste Vi obrađivali da ste na mom mjestu. Da li ste imali u svojoj praksi da je neko nešto slično radio. U najboljem slučaju da li neko ima gotov neki seminarski rad iz ovih oblasti. Ako može prijedlog od bilo koga ko prati ovaj odlični sajt, Stefan će se sigurno uključiti! Unaprijed hvala.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: S poštovanjem

Post by tsnena » 16 Jun 2009, 09:12

nisi dosadan, samo što ovog puta nemam ideju :roll: O ribama imam jako malo literature pa ti ni taj savet oko izvora podataka ne mogu dati

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: S poštovanjem

Post by Stefann » 23 Jun 2009, 22:28

Pošto vidim da sam i ja prizvat za pomoć evo par rečenica. Ja bih kao temu odabrao nešto zanimljivo, a da nije jako teško. Reci nam koliko treba da ima stranica taj rad? Bar otprilike... 20, 50, 100, 150... Ukoliko sam dobro shvatio, rad je teorijski, odnosno piše se nešto kao maturski rad samo mnogo opširnije. U skladu sa tim, evo par predloga za temu:

1. Opšte karakteristike riba - na ovu temu ima dovoljno literature i na internetu, što je velika prednost, ali je tema malo dosadna...

2. Biologija ajkula - jako zanimljiva grupa riba o kojoj se može nabaviti dovoljno literature, kako na internetu, tako i u fakultetskoj biblioteci... znam pošto je moja drugarica pisala maturski rad na sličnu temu. Znači, u uvodnom delu pišeš o opštim karakteristikama ovih riba, pa onda kreneš na klasifikaciju...

3. Biologija raža - zanimljiva tema, ali sumnjam da ima dovoljno literature.

4. Svetleće ribe - isto zanimljiva tema, ali bi morao da se pomučiš oko prevođenja sa engleskog jezika... mislim da ima dosta o ovome na internetu.

5. Život jegulja - postoji knjiga pod nazivom "Roman jegulje" ili nekako tako u kojoj imaš dovoljno podataka za ovu temu, još malo po netu pronađeš i eto...

6. Ribe plućašice- jako zanimljiva tema, ali o njoj ćeš slabo naći literature, bar na srpskom jeziku, mada bi se možda moglo naći ponešto na internetu...
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

piperci
korisnik
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2009, 14:42

Re: S poštovanjem

Post by piperci » 24 Jun 2009, 19:52

Hvala Stefane. Znao sam da ćeš mi pomoći. Seminarski rad je teoretski, a treba da sadrži sve potrebne segmente. Nema ograničenja broja stranica, oko 20, što zavisi od teme koja se odabere. Sve tvoje teme su vrlo interesantne, naročito o ajkulama i jeguljama. Nešto ću od toga odabrati. Koliko je šta misliš zahtjevna tema o bolestima riba?
Pozdrav!

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: S poštovanjem

Post by Stefann » 24 Jun 2009, 21:08

Mislim da je zahtevna i da nije prava biološka... više bi odgovarala na veterinarskom fakultetu. A ne znam ni da li postoji dovoljno literature... bar na srpskom jeziku...
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

piperci
korisnik
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2009, 14:42

Re: S poštovanjem

Post by piperci » 26 Jun 2009, 12:13

Prihvaćena sugestija!

piperci
korisnik
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2009, 14:42

Re: S poštovanjem

Post by piperci » 17 Jul 2009, 23:07

Sa profesorom sam dogovorio seminarski rad na temu "Ajkule"-da pišem šta hoću o njima.
Da li sad postoji neko ko može pomoći. Rad treba da ima od 20-30 stranica, odnosno koliko je potrebno.Da li ima neko neke sajtove na kojima se nešto može naći ili nešto drugo što bi mi koristilo. Hvala i pozdrav svima.

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: S poštovanjem

Post by Stefann » 18 Jul 2009, 13:43

Na engleskom jeziku ima dosta toga na internetu. Evo vidi glavni članak na Vikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Shark. ;)

Ima i ovde nešto: http://books.google.com/books?id=_HiKbJ ... zATEi6iYDQ

A na srpskom jeziku ima ponešto na BioNet školi. Možeš potražiti i u fakultetskoj biblioteci. Ima 100% u knjigama o ribama dovoljno podataka. :? Moja drugarica je pisala maturski rad na sličnu temu i znam da je imala dovoljno litetarure u čitaonicama. ;)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

piperci
korisnik
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2009, 14:42

Re: S poštovanjem

Post by piperci » 19 Jul 2009, 12:04

Hvala Stefanne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests