Biološki fakultet

informacije, testovi i sve druge vrste pomoći oko priprema za polaganje prijemnog ispita na ovom fakultetu

Moderator: tsnena

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Biološki fakultet

Post by vim » 07 Jun 2009, 20:09

Znaci ekologija je najmanje perspektivna. Posto nema velike razlike u programu, mozda je razumnije upisati opsti ili nastavni smijer. :P

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Biološki fakultet

Post by vim » 07 Jul 2009, 00:45

Koji smjerovi postoje na bioloskom fakultetu u Beogradu?

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Biološki fakultet

Post by tsnena » 07 Jul 2009, 12:39

smerovi su:
- Biologija
- Molekularna biologija i fiziologija
- Profesor biologije i hemije
- Ekologija i zaštita životne sredine

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Biološki fakultet

Post by vim » 07 Jul 2009, 22:16

Ovo pitam jer na univerzitetu u Banjaluci gdje sam se ja prijavio postoje smjerovi:

1. Biologija-opsti smer
2. Biologija-nastavni smer
3. Ekologija i zastita zivotne sredine

Zanimanja nakon zavrsenog fakulteta od ovih gore smjerova su redom:

1. Diplomirani biolog
2. Profesor biologije za srednje škole
3. Diplomirani ekolog


Dok molekularne biologije nema. Da li je Opsti smer Biologija identican smeru Biologija u Beogradu zato sto sam se prijavio na ovaj smer pa me interesuje jer bih volio da bude priznat i u Srbiji?

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Biološki fakultet

Post by tsnena » 08 Jul 2009, 11:52

To bi trebalo da uporediš predmete i nastavne planove i programe. Ne znam da li je priznat, ali se o tome možeš da rsapitaš na svom fakultetu. Znam da je Biološki fak. u Beogradu priznat svuda u svetu i imam dosta bivših učenika koji rade po razno-raznim institutima/fakultetima širom sveta.

Tijana
prolaznik
Posts: 11
Joined: 15 May 2009, 22:14

Re: Biološki fakultet

Post by Tijana » 19 Nov 2009, 19:35

Moze li se upisati Bioloski fax,smer ekologija,ako u skoli u prvoj godini postoji predmet biologija a u drugoj mikrobiologija?
Drugar mi je na smeru za zastitu zivotne sredine u Tehnickoj skoli a culi smo da ne moze da upise Ekologiju na bioloskom jer mora imati najmanje dve godine biologije u srednjoj...A culi smo uz to da se mikrobiologija "ne racuna"... Meni je delovalo nemoguce da on sa takvog smera ne moze da prosto nastavi dalje u toj oblasti...Pa ako znate nesto javite nam :) Hvala...

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Biološki fakultet

Post by Stefann » 19 Nov 2009, 22:55

Koliko je meni poznato fakultet baš briga boli šta si ti imala u srednjoj školi! Njih interesuje samo kako si uradila prijemni ispit. Što se njih tiče ne moraš imati ni jedan čas biologije u srednjoj školi, ali ako ti imaš dobru osnovu koju sama stekneš onda ti niko ne može zabraniti da studiraš. To je tako koliko ja znam, ali je možda bolonja uvela neka nova pravila. ;)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

Tijana
prolaznik
Posts: 11
Joined: 15 May 2009, 22:14

Re: Biološki fakultet

Post by Tijana » 20 Nov 2009, 19:35

"Prijave za uspis mogu da podnesu lica koja su završila školu u četvorogodišnjem trajanju , u kojoj se bar dve godine pohađala nastava biologije."
To je sa Infostuda...A culi smo i od nekih ljudi...Meni nije problem,ja imam 4 godine...Ali smo bas ostali bez reci,prosto mi je nemoguce da neko ko 4 godine izucava ekologiju ne moze da upise ekologiju...Ja se slazem s tim da bi fakultet trebalo da bas briga o tome,ukoliko neko moze da odradi prijemni bez ijedne godine biologije u skoli,zasto da ne?

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Biološki fakultet

Post by Stefann » 20 Nov 2009, 20:00

Ma, onda kažu kako su nove generacije sve gluplje i gluplje... pa kako i nećemo biti kada nam sistem tako nameće! :lol:

Najbolje i najsigurnije je pozvati fakultet pa njih pitati. Valjda oni znaju koga primaju a koga ne. :roll:
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

Tijana
prolaznik
Posts: 11
Joined: 15 May 2009, 22:14

Re: Biološki fakultet

Post by Tijana » 20 Nov 2009, 23:10

Hvala u svakom slucaju...:) A sistem nam je...Samo cu reci VEOMA STIMULATIVAN! Grrrrrrrr!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests