Pravilnik o takmičenju

primeri testova su na forumu i NE ŠALJU SE NA MEJL!!! uputstva i sva druga pomoć
User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Pravilnik o takmičenju

Post by tsnena » 16 Feb 2009, 11:23

Pitanje iz mog sandučeta:

''Htela sam da Vas pitam, posto ste Vi ipak prof. biologije i verovatno ste upuceni u celu pricu oko takmicenja, da li na takmicenje iz biologije moze da ide neko ko je IV razred gimnazije drustveno-jezickog smera?
p.s. ili mozda imate neki telefon ili sajt gde mogu da se informisem? Ja sam trazila svuda po netu, ali nista nisam nasla ili su informacije od prosle godine ili je sve za osnovnu skolu....nasla sam jedino pravilnik u kome se pominju gimnazija i medicinska skola, ali se pri tom za gimnaziju ne naglasava za koji smer... ''

Pogledaj prošlogodišnji pravilnik sa Biloškog fakulteta koji je jedan od organizatora takmičenja:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

MaRiJa..
prolaznik
Posts: 5
Joined: 19 Nov 2008, 18:23

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by MaRiJa.. » 10 Apr 2009, 19:44

Idem u gimnaziju, prirodno matematichki smer.. da li moj rad za republichko takmichenje moze biti isuvishe medicinski?? zelela sam da radim istrazivanje o srchanim oboljenjima ali mi pojedini govore da je to previshe medicinsko.. Molim vas za odgovor u shto kracem roku.

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by tsnena » 10 Apr 2009, 22:17

Ne vidim razloga da taj rad ne bude prihvaćen. Fiziologija srca se doduše izučava u III razredu, ali ne znam da li propozicije nalažu da rad bude iz gradiva. Moraćeš to sa svojom profesorkom/profesorom da proveriš.

jojo
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2010, 14:16

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by jojo » 25 Mar 2010, 20:19

ja sam IV razred gimnazije pm smera i ovo mi je prvi put da idem na takmicenje... pa me zanima posto vi imate vise iskustva sa tim, da li test na takmicenju u potpunosti odgovara gradivu iz udzbenika ili treba dodatno uciti jos iz nekih knjiga...???

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by tsnena » 25 Mar 2010, 22:56

Samo gradivo iz udžbenika.

jojo
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2010, 14:16

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by jojo » 26 Mar 2010, 10:54

hvala!!! :D

TamTam
Posts: 2
Joined: 06 Apr 2010, 12:21

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by TamTam » 06 Apr 2010, 12:32

da li rad moze biti cisto teorijski ili mora da sadrzi i eksperiment?

trajko92
prolaznik
Posts: 5
Joined: 18 Feb 2010, 22:11

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by trajko92 » 05 May 2010, 09:05

Idem prvi put na republickom takmicenju, pa me interesuje da li svi prezentuju istrazivacki rad, ili ipostoji neki preduslov ( odredjen broj bodova na pismenom delu takmicenja). Hvala.

vaxy
Posts: 1
Joined: 28 Jul 2010, 14:04

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by vaxy » 28 Jul 2010, 18:17

TamTam wrote:da li rad moze biti cisto teorijski ili mora da sadrzi i eksperiment?

to je dobro pitanje, ja sam se ove godine takmicila u centru za talente i tamo je moguce predstaviti teorijski rad, jer trazenje literature smatraju istrazivackim postupkom. ali ne znam da li to vazi za takmicenje ministarstva... :? a takodje me zanima kako tacno treba da izgleda rad sto se tice tehnickih stvari, font, prored redova itd.

User avatar
Stefann
zainteresovan korisnik
Posts: 254
Joined: 23 Dec 2007, 14:37

Re: Pravilnik o takmičenju

Post by Stefann » 29 Jul 2010, 20:54

Najbolje je da se raspitate kod vašeg profesora biologije, jer ministarstvo svakoj školi šalje kompletan pravilnik. Tamo bi trebalo da piše sve do detalja kako treba da izgleda rad. Možete čak i fotokopirati pravilnik pa kod kuće proučiti detaljnije. ;)
Sve što znamo proističe iz eksperimenta i završava se njime!
http://stefann90.blogspot.com

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest