Freecycle

životne sredine, biljaka i životinja

Moderator: coccinella

Post Reply
User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Freecycle

Post by coccinella » 04 Mar 2008, 17:12

Image
posetite http://www.freecycle.org/
i potrazite novi sad ili beograd
evo kratkog opisa iz grupe novi sad, zvuci zanimljivo

Freecycle™ Novi Sad je email grupa otvorena za sve one koje „recikliraju“ stvari pre nego što ih bace. Bilo to stolica, faks mašina, piano ili stara vrata budite slobodni i oglasite ih ovde. Objavite ovde sve što ste nameravali da bacite i možda se neko javi da mu to treba. Takodje, možda baš ovde pronađete nešto što vam treba a nekome ne treba više.

Osnovno pravilo: sve što se oglašava mora biti besplatno. Ova grupa je deo mreže Freecycle™, neprofitne organizacije i pokreta ljudi zainteresovanih za očuvanje upotrebljivih stvari od bacanja na smetlište. Proverite freecycle.org u drugim gradovima i informacije o pokretu! Pašaljite e-mail FreeCycleNoviSad-owner@yahoogroups.com za dodatna pitanja i ideje poboljšanja!

Uživajte i krenite odavde!
http://groups.yahoo.com/group/FreeCycleNoviSad/

User avatar
vim
zainteresovan korisnik
Posts: 90
Joined: 09 Dec 2007, 22:34
Contact:

Re: Freecycle

Post by vim » 09 Mar 2008, 00:53

Da, a dobro bi bilo da ima i po gradovima vise ekoloskih tacaka gdje bi se bacale stvari za reciklazu.

User avatar
Jovana Plavsa
zainteresovan korisnik
Posts: 35
Joined: 09 Dec 2007, 19:03

Re: Freecycle

Post by Jovana Plavsa » 09 Mar 2008, 16:45

Hej ljudi trebaju mi vasi saveti i predlozi!!
U pitanju je jedan projekat koji sam zapocela u mojoj skoli, bavi se osvescivanjem o zastiti zivotne sredine! Realizacija je vec krenula, spojila sam moju skolu i NIDSB Josif Pancic, i eto u ponedeljak 10.3. bi trebali da imamo prvo predavanje:)
U planu su da se i naprave grupe koje bi bile aktivne na realizaciji ovog dugorocnog cilja (u planu su kreativne i edukativne radionice).
U prilogu vam saljem projekat, da mozete da vidite o cemu se tacno radi..
Pa ako neko ima nekakvih predloga, saveta, primedbi ili bilo sta drugo bilo bi mi od velikog znacaja da mi ih i kaze :)
U napred puno hvala:)
;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
coccinella
urednik
Posts: 27
Joined: 09 Dec 2007, 13:46

Re: Freecycle

Post by coccinella » 09 Mar 2008, 18:50

super ideja, bas mi je drago da se i vi malo mladji narastaji borite za lepsu zivotnu sredinu.
na prvo citanje mi deluje interesantno i sveobuhvatno
moj predlog je da sto vise animirate djake, da ne budu samo pasivni slusaoci na predavanjima, npr kroz radionice i neke zadatke ili takicmicenja. mozete naparaviti takmicenje izmedju razreda ili generacija, ko vise papira sakupi, ili napravite fotografski konkurs. vidim da se i radionice spominju u projektu :)
ono sto meni veoma bode oci, jesu plasticne kese. mozete napraviti i neku prezentaciju o tome kako ce se covecanstvo ugusiti u plasticnim kesama. u okviru toka mozete napraviti kreativnu raionicu-da pravite torbe od pamuka sa nekim vezom "necu plasticnu kesu "i da ih izlozite negde ili pokonite nekome i na taj nacin privucete paznju..
ideja ima mnogo, zelim vam uspeh

User avatar
Jovana Plavsa
zainteresovan korisnik
Posts: 35
Joined: 09 Dec 2007, 19:03

Re: Freecycle

Post by Jovana Plavsa » 09 Mar 2008, 23:48

bilo je i u ideji da bude organizovan foto i likovni konkurs ali moramo prvo da krenemo sa trenutno realno-mogucim idejama, da ne bi krenuli sa pino ideja p ana kraju da bude razocarenje.
Postoji i plan i program koji smo okvirno napravili (to nisam poslala), po kom smo planirali da u junu kao rezime svega predjenog u ovom polugodistu po pitanju edukacije napravimo i mini kviz...
Ali videcemo jos kako ce sve ispasti...
Hvala na podrsci:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests