Novosti iz nauke

Veoma su raznovrsni, ali im je jedna tema zajednička - živi svet
Post Reply
jas
prolaznik
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2008, 20:17

Novosti iz nauke

Post by jas » 22 Feb 2010, 15:18

Mislim da ne bi bilo loše imati ovakvu temu na forumu. Ja sam je smestila ovde, mada bi mogla i na nekom drugom mestu...

Novosti se mogu odnositi na biološke i druge inerdisciplinarne oblasti....

Nalazim razne zanimljive stvari, pa po onoj starij maksimi -NIJE ZNANJE, ZNANJE ZNATI; VEĆ JE ZNANJE ZNANJE DATI! ;)
Tj. ne mogu da mirujem kada se nešto novo pojavi....

Ono što me je šokiralo ovih dana, jeste to da je čitav svet intoksiovan ESTROGENOM....

Ovo sad malo zvuči tako da bi vam privuklo pažnju, ali sam se stvarno izneneadila kada sam čitala o tome ...

"ENVIRONMENTAL ESTROGEN" ili kako bi smo preveli, estrogen iz okoline se nalazi u plastici, plastičnoj ambalaži, tepisima, prezervativima, deterdžentima itd. To je sintetisani proizvod, ali kad se apsorbuje u organizam ima ista svojstva kao estorogen iz organizma!...To bi bio slobodan prevod ...više informacija
na http://www.naturalnews.com/027729_estro ... stics.html

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Novosti iz nauke

Post by tsnena » 22 Feb 2010, 22:40

Link koji si postavila vodi ka sajtu neprofitabilne organizacije koja nema status obrazovne institucije te je time i njena verodostojnost po znakom pitanja. Zbog toga ne bih baš sve prihvatala kao apsolutno tačno. Ne kažem i ne tvrdim da nije tačno, ali još manje mogu potvrditi da jeste. Samo skrećem pažnju na izvor koji nije sasvim pouzdan.

jas
prolaznik
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2008, 20:17

Re: Novosti iz nauke

Post by jas » 22 Feb 2010, 23:14

OK. Evo jednog linka iz naučnog časopisa...govori o sličnoj temi....

http://www.springerlink.com/content/515 ... 1990&pi=15
Šta reći.....

User avatar
tsnena
Glavni i odgovorni
Posts: 2887
Joined: 28 Nov 2007, 22:07
Location: Požarevac
Contact:

Re: Novosti iz nauke

Post by tsnena » 22 Feb 2010, 23:29

Ovo je već pouzdanije i nema novinarskih nagađanja pa se i sami tekstovi dosta razlikuju. Nisam baš neki znalac engleskog jezika, ali uz guglovog prevodioca sam uspela da shvatim smisao.

jas
prolaznik
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2008, 20:17

Re: Novosti iz nauke

Post by jas » 23 Feb 2010, 13:38

OK. Puno pozdrava! ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests